Ale!

Brita keinutuoli vaalea ornament

696,00  alv 24%

Varasto loppu

Brita verhoiltu keinutuoli

Lauritzon ornament, mustat jalat

Brita keinutuoli on kotimainen keinuva nojatuoli, joka on kaunis tyylinäyte 50-luvun huonekalusta. Tämä verhoiltu keinutuoli on erittäin mukava istua ja siitä tulee helposti kodin lempituoli! Upea vaalea Lauritzon kangas, jossa kuvioita.

Tuotetunnus (SKU): brt0098 Osasto:

Mitat
leveys 79 cm
syvyys 84 cm
kokonaiskorkeus 87 cm
käsinojan korkeus 64 cm
istuinkorkeus 45 cm
istuinsyvyys 49 cm

Materiaalit
Näkyvät puuosat ovat koivua lakattuna, petsattuna ja lakattuna tai maalattuna.

Runko
Massiivipuu / vaneri Rungoille myönnämme 20-vuoden runkotakuun

Pehmusteet
Selkänojassa EP-25kg erikoispehmeä vaahtomuovi + 200g vanu, antamassa tuotteelle pintapehmeyttä.

Istuimessa ER-35 korkeakimmoinen vaahtomuovi + 200 g vanu antamassa pintapehmeyttä.

Jousisto
No-Zac teräsjousi istuimessa ja selkänojassa kumivyöt.

Keinutuolissa on kiinteä verhoilu, eikä siinä ole irrotettavia tyynyjä. Puhdistus kankaan hoito-ohjeen mukaan joko imuroimalla tai pyyhkimällä kostella.

Kaikki tuotteemme valmistetaan perinteitä kunnioittaen käsityönä yksilöllisesti juuri sinulle Etelä-Pohjanmaalla Kauhajoella. Pyrimme hyödyntämään lähituotanto ajatusta, minkä vuoksi alihankkijamme toimivat kaikki 80km säteellä tehtaastamme. Näin hiilijalanjälkemme on mahdollisimman pieni ja luonto kiittää. Tämän vuoksi pystymme myöntämään kaikille tuotteillemme 20-vuoden runkotakuun ja pystymme reagoimaan nopeasti muutoksiin.